ВИКОНАТИ РЕМОНТНІ РОБОТИ…
Зробити якісний ремонт у Львові у власному помешканні можна лише за допомогою перевірених і хороших майстрів. За газетними оголошеннями ви знайдете чимало бригад, але можна легко натрапити на шахраїв, халтурників і алкоголіків. Мудрі люди шукають майстрів по ремонту, обираючи із декількох пропозицій. Вони запитують у своїх друзів, знайомих та сусідів, які користувалися послугами певної бригади, щоб виконати ремонтні роботи.
Директора фірми або старшого бригадира запрошують до себе на об’єкт, обговорюють варіанти виконання робіт і матеріали, розцінки на окремі види роботи, терміни виконання, умови оплати, дату початку виконання робіт тощо.
Щоб не втрапити у халепу візьміть до уваги десять простих порад:
- До зустрічі із потенційними майстрами перевірте розцінки на ремонтно-будівельні роботи у конкурентів за газетними оголошеннями та в Інтернеті. Зателефонуйте декільком із них і занотуйте аккуратно розцінки у блокнот. Під час зустрічі із майстрами ви виглядатимете обізнаною людиною і останні не завищуватимуть будівельні розцінки.
- Придбайте рулетку, довжиною 5 метрів. Виміряйте самостійно площу стін та стелі у кімнатах, зробіть інші необхідні виміри. Іноді майстри можуть «помилятися» в обсягах виконаних робіт на свою користь.
- Домовленість на будівельні роботи слід обов’язково оформляти на папері, хоча б у вигляді кількох важливих пунктів. Запишіть про вартість окремих етапів робіт, оплату по факту перевірки кожного етапу виконання, графік виконання кожного епату робіт, усунення браку за власний кошт із компенсацією вартості матеріалів тощо.
- Не давайте робітникам жодних авансів. Оплата – лише по факту виконання робіт. Майстри, як правило, просять оплачувати за свою роботу щотижня, проте ви наполягайте, що оплата буде лише після виконання ними окремих етапів робіт.
- Ніколи не повідомляйте своїх майстрів про дату і годину вашого прибуття для перевірки їхньої роботи.
- Візьміть за правило щонайменше двічі на тиждень відвідувати свій об’єкт.
- Робіть перевірку якості виконання етапів робіт за відсутності майстрів (у вихідні дні), запросивши для цього незалежного фахівця. Напевно у ваших друзів чи знайомих є такі люди. Вони покажуть вам можливі недоліки майстрів, оцінять вартість нанесених збитків та усунення браку.
- Домовтесь зі своїми сусідами (краще пенсіонерами) за символічну подяку, час від часу, наглядати за робітниками (коли вони приходять на роботу, коли її закінчують ввечері, чи не вживають спиртне на роботі, чи не шумлять тощо).
- Не доручайте майстрам здійснювати купівлю будівельних матеріалів. Замовляйте і оплачуйте за матеріали самі у будівельних магазинах або супермаркетах. Користуйтесь послугами доставки будівельних магазинів, які сьогодні пропонує кожен продавець.
- До початку виконання робіт поміняйте серцевину в одному із замків вхідних дверей. Передайте майстрам один ключ лише від цього замка. По закінченню робіт поміняйте серцевину на стару. Береженого Бог береже!
Якщо ви запланувати перенести вікна або двері в інше місце – вам необхідно зробити пройом у стіні. Без фахівців і спеціального алмазного інструменту самому це виконати неможливо. Для таких робіт використовується алмазне різання.
Щоб облаштувати сходи на горище необхідно прорізати пройом у перекритті. Таку послугу надає фірма «Львів бур сервіс» за допомогою професійної електричної різальної машини Husqvarna K 3000 Cut-n-Break. Майстри фірми впродовж двох днів допоможуть акуратно порізати бетон. При цьому ніякого пилу не буде. Різання бетону відбувається із постійною подачею води. Звичайно, шуму не уникнути, проте стіни та стеля не потріскають і жодної шкоди несучим конструкціям алмазна різка не завдасть.
Якщо вам потрібно пробурити отвір у стіні, перекритті, фундаменті для проведення комунікацій –варто звернутися до фахівців. Не шукайте майстрів за газетними оголошеннями. Такі «майстри» працюють із перфораторами, які створюють непомітні для ока мікротріщини стін та стелі! Це небезпечно для усієї будівлі.
Шукайте послуги фірм в мережі Інтернет. Послуги алмазного буріння професійним інструментом «HILTI» надає фірма «Львів бур сервіс». Розцінки на алмазне буріння починаються від 5 грн за 1 см глибини. Проте є мінімальна сума виїзду бригади у Львові – 600 грн. Тобто, якщо вам потрібно просвердлити один отвір, то доведеться заплатити мінімальну ціну. Тому вигідніше довідатися у сусідів, можливо їм теж потрібна така послуга? Тоді вартість робіт для вас значно зменшиться. Максимальна глибина буріння отворів 90 см. з однієї сторони. Алмазне буріння забезпечує високу якість отвору, відсутність пилу і гарантує не пошкодити несучі конструкції будинку.
Якщо ви вже замінили стару електропроводку на нову з товстою мідною жилою, встановили потужніші автоматичні вимикачі, варто подбати про економію електроенергії. Для цього не потрібно викликати електрика. Придбайте для освітлення сучасні ЛЕД лампи. Заміна ламп розжарювання на LED лампи дозволить заощадити 90% електроенергії. Гарантійний термін використання однієї ЛЕД лампи становить щонайменше 2 роки. За підрахунками фахівців одна ЛЕД лампа окупить витрати на її придбання лише за один рік. З урахуванням подорожання електроенергії у 2016 році радимо зробити це якомога швидше. Придбати якісні ЛЕД лампочки можна в інтернет-магазині ОЛБО за адресою: www.olbo.com.ua
ЯК ЗЕКОНОМИТИ НА …
Як відомо, електроенергія в Україні у 2016 році дорожчає. Уже з 1 березня за 1 кВт/год доведеться сплачувати 0,57 грн за умови, що ви не перевищуєте ліміт споживання у 100 кВт/год і відповідно 0,99 грн – при споживанні понад 100 кВт/год.
З 1 вересня тарифи знову зростатимуть. Якщо ви не перевищуватимете ліміт споживання у 100 кВт/год – платитимете 0,714 грн за 1 кВт/год, якщо споживатимете понад 100 кВт/год – тариф становитиме 1,29 грн за 1 кВт/год.
У 2017 році відбудеться чергове подорожчання електроенергії. З 1 березня за 1 кВт/год доведеться сплачувати 0,90 грн за умови, що ви не перевищуєте ліміт споживання у 100 кВт/год і відповідно 1,68 грн – при споживанні понад 100 кВт/год.
Щоб заощадити електроенергію, візьміть за правило, виходячи з кімнати надовго, вимикати світло. Якщо ви виходите з дому, радимо окрім освітлення вимикати із розеток також всі електроприлади, окрім холодильника, звичайно. Чому це так важливо? Тому що не вимкнувши із мережі телевізор, радіоприймач або ноутбук, вони таки продовжують споживати електроенергію, хоча і незначну її кількість. Кіловат до кіловата… і за місяць… набігає потрохи.
Радимо терміново замінити в усіх кімнатах лампи розжарювання на ЛЕД лампи. Одна ЛЕД лампа споживає на 90% менше електроенергії у порівнянні із лампою розжарювання, а термін її служби у 5-7 разів більший. Витрати на придбання однієї ЛЕД лампи окупляться лише за один рік.
Якщо ви купуєте нову побутову техніку, варто обирати лише з економним енергоспоживанням класу А +, А ++, А+++. Ви зможете зекономити при цьому 30-40% на електроенергії.
При кип’ятінні води у чайнику радимо кип’ятити ту кількість води, яка вам потрібна у даний час. Електрочайник споживає від 2 до 3 кВт/год., а це чимало. Окрім цього важливо своєчасно видаляти накип у чайнику.
Ніколи не ставте холодильник поруч із батареєю опалення і не ставте у холодильник гарячі страви. Це основні правила.
Щоб зекономити на електроенергії до 30% не перевантажуйте пральну машину і не використовуйте її на 50% потужності.
Використовуючи праску, намагайтеся обирати речі, відповідно до температури нагрівання праски і матеріалу тканини.
Робіть своєчасну заміну фільтрів порохотяга. «Забитий» пилосос погано всмоктує повітря і витрачає більше електроенергії.
Днище сковорідки і каструлі має чітко відповідати діаметру конфорки вашої електроплити.
Придбайте новий персональний комп’ютер замість старого. У нових комп’ютерах існує режим енергозбереження, який допоможе заощаджувати до 50% електроенергії.
Вмикати кондиціонер варто лише при зачинених вікнах та дверях.
Використовуйте ЛЕД лампи у точковому освітленні кімнат, воно значно економніше.
Частіше миття вікон, плафонів та ламп дозволить зекономити ще 30% електроенергії.
Використовуйте сучасні дистанційні автоматичні пристрої, датчики освітленості приміщення, датчики руху тощо. Завдяки такій системі ваші витрати на електроенергію можуть знизитися у 5 разів і більше.
Тепер ви знаєте як зекономити електроенергію. Тож поспішайте витрати гроші.
Додаток
Приблизні розрахунки споживання електроенергії різними електроприладами
Якщо ви користуєтесь стаціонарним комп’ютером із монітором 8 годин на добу, тоді споживання ними електроенергії становитиме приблизно 120 кВт/год. на місяць. Середньостатистичний холодильник споживає приблизно від 20 до 40 кВт/год. на місяць. Середньостатистичний телевізор (4-5 годин роботи на день) може споживати від 8 до 15 кВт/год. на місяць. Середньостатистична пральна машина (робота 3 рази на тиждень по 2 год) споживатиме від 24 до 36 кВт/год на місяць. Середньостатистичний чайник (робота 4 рази на день по 5 хв) споживає в середньому від 20 до 25 кВт/год на місяць. Середньостатистична праска (робота 3 рази на тиждень по 60 хв) споживає в середньому від 25 до 30 кВт/год на місяць