Перепланування
Перепланування квартири – це розбирання і перенесення стін та перегородок, збільшення житлового приміщення за рахунок суміжних кімнат, розділення великих кімнат на кімнати-студіо, перенесення дверних та віконних пройомів, об’єднання балконів і лоджій з кімнатами, облаштування тамбурів, прибудова балконів на першому поверсі багатоповерхівок, перенесення сантехнічних та газових приладів, заміна місць встановлення туалетів, ванних кімнат, об’єднання ванної кімнати з туалетом, монтаж нових вентиляційних систем, перенесення нагрівальних приладів та інше.
Мешканці Львова, як правило, не володіють повною інформацією щодо отримання дозвільних документів на перепланування. Тому ця тема є актуальною і важливого сьогодні. Статті 100 і 152 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу» визначають, що переобладнання житлового будинку або приміщення без втручання у несучі конструкції та/або в інженерні системи загального користування, не потребують отримання жодних дозвільних документів. Після завершення згаданих робіт не потрібне введення об’єкта в експлуатацію. Для узаконення перепланування вам слід запросити фахівця Бюро технічної інвентаризації та Експертної оцінки й замовити новий технічний паспорт, в якому будуть відображені згадані зміни.
Якщо у ваших планах є втручання у несучі конструкції та загальні інженерні мережі будинку, тоді отримання дозволу на виконання будівельних робіт та введення в експлуатацію є обов’язковим. Наприклад, ви плануєте об’єднати дві квартири в одну, або приєднати нежитлове приміщення над вашою квартирою, або облаштувати нові дверні пройоми у несучих стінах, об’єднати кімнати з лоджією, облаштувати нішу в несучій стіні між кухнею і гостинною кімнатою, перенести газовий котел тощо. У згаданих випадках вам обов’язково слід звернутися до юриста або проектанта.
Фірма «Львів бур сервіс» готова порадити вам досвідчених фахівців та проектантів, з якими співпрацює тривалий час. Проте не все можна «узаконити», наприклад, законодавство забороняє демонтаж перекриття, переносити кухню, ванну кімнату та туалет в інше місце, якщо поверхом нижче, на цьому місці розташована житлова кімната сусідів та інші види робіт.
Існує чіткий перелік документів, який слід підготувати Управлінню «Дозвільний офіс» для отримання дозволу на перепланування квартири, або перепланування будинку. Без допомоги фахового юриста самому отримати дозвіл справді не просто. Документи можуть кілька разів повертати вам для доопрацювання. І це може тривати довго.
Перелік основних документів:
- Декларація для отримання дозволу на перепланування житла у двох примірниках
- Копія трьох сторінок українського паспорта
- Документи на майно, яке ви переплановуєте
- Документ, що підверджує ваше право власності на майно
- Проект перепланування у двох примірниках
- Оригінал технічного паспорта на об’єкт, який ви переплановуєте (термін його видачі повинен бути не пізніше 12 місяців до дати подання декларації)
На розгляд документів законодавство передбачає 10 днів. Радимо вам попередньо завітати у «Дозвільний офіс» і перевірити свої документи на стенді із взірцями їх заповнення. Державний реєстратор зобов’язаний надати вам безкоштовно консультацію щодо заповнення і подання документів.
По закінченню перепланування приміщень відповідний чиновник «Дозвільного офісу» ставить відмітку у журналі прийому об’єктів перепланування в експлуатацію і видає вам висновок про відповідність виконаних робіт.
Дозвіл на перепланування вам допоможе виготовити юрист і проектант фірми «Львів бур сервіс». Телефони: +38 (098) 125-15-30; +38 (093) 141-25-25
Нагадуємо, що самовільне перепланування може закінчитися для вас адміністративною або кримінальною відповідальністю.